O nás

Vítejte! Vítejte na stránkách House of Economics!

Mám velkou radost, že Vás mohu přivítat právě na stránkách našeho celoškolského časopisu, kde budou publikovat své články studenti vedlejší specializace Ekonomická žurnalistika, ale současně také osobnosti, které jsou spojené s Vysokou školou ekonomickou v Praze. S myšlenkou založit časopis, jehož obsah budou vytvářet přímo studenti pod hlavičkou Ekonomické žurnalistiky, jsme si pohrávali již delší dobu. V rámci této vedlejší specializace vzniká nemalé množství dobrých článků, které zatím povětšinou skončily “v šuplíku“. Nám to samozřejmě bylo vždy líto, ale znáte to … často chvíli trvá proměnit myšlenku v životaschopný projekt. Poslední dva semestry, kdy utichly chodby a posluchárny VŠE, jinak vždy plné studentů a jejich energie, však byly tím pomyslným spouštěčem. Většině z nás už opravdu chybí vzájemní kontakty, pravidelné diskuse s vyučujícími, se spolužáky ve frontě k automatu na kávu, dokonce jsem slyšel, že některým chybí už i menza 🙂 To Vám samozřejmě našimi stránkami nemůžeme nahradit, doufáme však, že Vám minimálně zpříjemníme tyto “covidové dny a týdny“.   

Na House of Economics najdete články jak o VŠE, tak články týkající se ekonomických témat, které nás zajímají, články od studentů, přednášejících, absolventů … bude to jednoduše taková virtuální obdoba kampusu VŠE. 

Doufám, že články, rozhovory či komentáře, které naleznete na stránkách House of Economics, pro vás budou inspirativní a věřím, že se na naše stránky budete rádi vracet.  

Přeji úspěšný start do nového semestru a mnoho příjemných chvil strávených na našem portále. 

Martin Zeman 

Šéfredaktor