Názory

Tomáš Lejsek: Komentář k online výuce

Rok 2020 byl velmi zvláštním rokem. Nejdříve nebývalá vlna požárů zasáhla Austrálii a kontinent byl v plamenech, následně byl na pokyn Donalda Trumpa zlikvidován mocný muž iránského režimu, velitel elitních jednotek generál Kásem Solejmání. Díky tomu se svět téměř přesunul na okraj ozbrojeného konfliktu. Internet se na počátku roku 2020 hemžil titulky o možné třetí světové válce. Dále došlo ve Spojených státech téměř k impeachmentu Donalda Trumpa, svět obletěla hrozba vražedných sršňů a pak z Číny přišlo něco, co stále pociťujeme – koronavirus.

Škrtat peníze pro neziskovky…jenom na papíře?

Slyšíme to z hradu, ze sněmovny, z hospody… “Musíme škrtat dotace pro neziskovky”. Prezident Zeman označuje neziskové organizace jako pijavice peněz daňových poplatníků, ministryně Schillerová vyzývá ke snížení dotací pro neziskový sektor, a ano – dle průzkumů ani veřejné mínění o tomto sektoru není dobré. Čím to je?

Dominika Slováčková: Komentář k online výuce

Nikoho dnes již nepřekvapí, že vzhledem ke stále aktuální pandemii Covidu-19, přišly i určité restrikce. Ty se mimo jiné týkaly i vysokých škol. Na Vysoké škole ekonomické v Praze máme za sebou dnes již druhý semestr online výuky a rozhodně není od věci zmínit, že nás pravděpodobně čeká další.

Vítejte! Vítejte na stránkách House of Economics!

Mám velkou radost, že Vás mohu přivítat právě na stránkách našeho celoškolského časopisu, kde budou publikovat své články studenti vedlejší specializace Ekonomická žurnalistika, ale současně také osobnosti, které jsou spojené s Vysokou školou ekonomickou v Praze. S myšlenkou založit časopis, jehož obsah budou vytvářet přímo studenti pod hlavičkou Ekonomické žurnalistiky, jsme si pohrávali již delší dobu.